CZAD

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 15 paź (sob) 2005, 14:26:06

...aniolowie zyja tylko w Niebie - powtarzali wiecznie mi - na prozno szukac tu trzepotu skrzydel dwoch ... Nie iluzja jednak jest iz spadaja czasem one na ziemski padol dobrze o tym wiem ... sam raz spotkalem w zyciu go ... lecz odcial on swe skrzydla i ziemskie przywary poznac chcial ... teraz tylko czasem mijam na ulicy go i wiem, prozno szukac jego odbicia co bylyby dostepne ... odmierzac czas inaczej zgola trzeba ... pomalowac firmanent nieba wlasna farba i zastep gwiazd umiescic na nim niech przyswieca w trakcie drogi ktora... ktora przchodzic bede sam...
[1426]

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 15 paź (sob) 2005, 15:58:27

There's an angel standing in the sun
There's an angel standing in the sun
Free to get back home.

(Genesis-Los Endos)

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 15 paź (sob) 2005, 17:24:08

Weisst Du wie die Dichter schreiben?
Hast Du je einen gesehn?
Dichter schreiben einsam

Weisst Du wie die Maler malen?
Hast Du je einen gesehn?
Maler malen einsam


Weisst Du wie Traeume schlafen?
Hast Du je einen gesehn?
Träume schlafen einsam

Weisst Du wie Feen verzaubern?
Hast Du je eine gesehn?
Feen verzaubern einsam

Weisst Du wie die Engel fliegen?
Hast Du je einen gesehn?
Engel fliegen einsam

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 15 paź (sob) 2005, 18:09:14

... a ja jak zykle dopowiem :
Christina Sturmer · Engel Fliegen Einsam 8)

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 16 paź (ndz) 2005, 08:40:21

Piekna piosenka. Bardzo mi sie podoba. Nie tylko tekst ktory tu zreszta w takim najbardziej apropos fragmencie byl. Przede wszystkim muzyka no i klip tez calkiem ciekawy jest.

Btw wydaje mi sie ze jest coraz lepiej z niemiecka muzyka. Ostatnio slyszalem kilka b. fajnych kompozycji.

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 16 paź (ndz) 2005, 09:59:12

"to takie patetyczne"

"odbijamy się w kałuży"

"nie wszystko jest tak złe aby mogło stać się gorszym"

"nie będziemy grzeczni" - to moi rodzice napisali :lol:

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 16 paź (ndz) 2005, 16:45:15

Kalejdoskop zdarzen
"mój wlasy wybór" / "dziekuje" / "sie oniesmielilam"
- - -

"Nasze życie będzie jak poemat
Trzeba tylko znaleźć dobry temat
Trzeba się odnaleźć w każdej chwili
Trzeba być...
[...]
Po co dalej w miejscu tkwić
Trzeba żyć"

Szymon Wydra - "Życie jak poemat"

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 17 paź (pn) 2005, 22:26:32

"penisy psów nie są w stanie wzwodu twarde czy metalowe" A.W.

"błoto pomieszane z kamieniami nie wygląda inaczej niż psia sperma" A.W.

dzis doszedl mi kolejny minus

spowiedź rzecz nabyta

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 18 paź (wt) 2005, 00:26:34

Kalejdoskop zdarzen
"ze jeszcze choc kilka razy" / "troche osaczona jestem" / "a skreslaj skreslaj"
- - -

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 20 paź (czw) 2005, 07:38:03

egoistyczna przyjemnosc / ot i to / pan w dlugich o zalosnym wyrazie twarzy :D /

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 21 paź (pt) 2005, 18:16:46

"Ile razy będę jeszcze mógł popatrzeć na to wszystko tak jakbym widział to pierwszy raz "

Variété - Andy Kolorą

... :?

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 21 paź (pt) 2005, 19:15:49

nazwij to jak chcesz ...

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 23 paź (ndz) 2005, 09:31:21

... zatem noc kolejna minela dluga i wstaje swit i wstaje dzien .. a kruczy skrzek rozbrzmiewa wciaz i szyderczym echem krazy ... ".. jak wojna nuklearna [...] Tak po prostu [...] I ... I nic." ... jakze inaczej konczyc taka noc niz piesniami stosownymi ... "So where do we begin?" - saczyc sie poczelo za sprawa New Model Army i ich kolysanki ... "Za szczyty gór Za kresy chmur W krainę cieniów bladą" udac sie czas gdyz Camel - 'Stationary Traveller' rozpoczal swoj ton ... Czas to tez takze na cos z ryb - "I was walking in the park dreaming of a spark' ... "I w świetle wczesnego poranka Po cichej spokojnej nocy" - Do widzenia ...

Raven
Nowy(a)
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja (czw) 2005, 02:00:00

Post autor: Raven » 27 paź (czw) 2005, 06:13:44

... nazwij to snem, nazwij nierealnym marzeniem - wszystkiete nazwy sa odpowiednie ... chwila ktora ucieka i dniem co spadl z kalendarza ... zmienic trzeba wszystko by moglo istniec cokolwiek; cokolwie co mieszka skryte pod poduszka ... krzyk rzadko kiedy odbierany jest za prawde ... gdzies jednej bezgwiezdnej nocy wszystko zgubilo swoj tor i tak trwa do dzis ... smiej sie pajacyku, skacz pajacyku - tylko ta droga prowadzi do cyrku marzen... bilet pospieszny okazuje sie wylacznie biletem powrotnym ... zerwij marzenia ze scian a mysli wylej o pisuaru - skrzeczy ptaszysko ... klatwa bowiem szybko nie minie jezeli wogole szanse minac ma ... narazie mijaja tylko dni, tylko cudowne obrazy sprzed oczu ... nie bedzie karnawalu, ni wstazek we wlos wplecionych ... ląd nie istnieje wiec po coz plynac wciaz masz ochote ? przeciez w slowa nie wierzy nikt i wyjasniac tez nie ma celu ... puste miejsce po obrazku ... to widok do ktorego oczy przyzwyczajac musisz... nie napisane przez Ciebie zdarzenia zyc beda wlasnym fikcyjnym zyciem i tego juz nie zmienisz ... los rozbitka jedyna droga - skrzeczy Kruk ... bo nigdy wiecej tego smaku juz nie dane bedzie Ci ... drugi raz tak pieknym zdal sie swiat ... trzeci raz zbyt glosno krzyczales ... czwarty raz chciales zmienic cokolwiek ... zgas wiec swieczke nie patrz w gwiazdy ... bo gdy ciemnosc gwiazda sama rozjasnic tylko bedziec hciala minie mrok i klatwa minie ... teraz tylko prozny trud ...

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 30 paź (ndz) 2005, 00:49:24

Ostatnio wyrosla dyskusja na gruncie sprawy oktorej ciezko bylo przypuszczac ze przeobrazi sie w powiedzmy 'dyskusje natury etyczno-moralno-religijnej' no ale coz .. bywa.

Tak sie troche zastanowilem i postanowilem popatrzec jak to wyglada i oto np.:

Polska : "Biskupin - uwaga na neopogan!"
http://www.kosciol.pl/article.php/20050916041939448
Artykul ten wyraza zdumienie ze dyrekcja Muzeum Archeologicznego w Biskupinie dopuszcza obecnosc jakby kultury pogańskiej przy organizacji imprezy edukacyjnej.

Litwa : Festiwal Menuo Juodaragis (Czarny Rogaty Księżyc)
http://www.gadki.lublin.pl/east/festiwale/menuo.html [po Polsku]
Od roku 2002 festiwal jest częściowo wspierany przez Ministerstwo Kultury Republiki Litewskiej, różne instytucje kulturalne, Departament Kultury UNESCO, przedsiębiorstwa, media i sponsorów.

Ja nie jestem za bardzo w takich tematach - chyba najwiecej w swym zyciu slyszalem itd o rzeczach ktore krecily sie w okolicach 'kosmologi chrzescijanskiej' - ale u nas to chyba wszystkie takie rzeczy bazujace na 'tradycji', 'folklorze' okresla sie mianem sekt i zbytniego przyzwolenia na funkcjonowanie i rozkwit w znaczeniu kultury [w sensie jak ten festiwal itd]. Przyznam ze ta 'wyrosla' dyskusja sprawila ze zaciekawilem sie jak to tak naprawde u nas w kraju jest - w sensie czy sa jakies takie rzeczy ktore jakos w tym nurcie siedza a nie sa 'gnebione' czy tez jak to nazwac przez prawo itp. - w sensie czy rzeczywiscie jest jakas 'swoboda religijna'. Z checia bym o tym podyskutowal ale obawiam sie ze jakakolwiek dyskusja bedzie odebrana jako 'promocja' czy tez cos 'rzeczy nie wlasciwych' a na tym mi nie zalezy w zadnym stopniu. Bo to tylko moja ciekawosc stanu a nie chcec poznania 'opcji'.

ODPOWIEDZ